1 € 1 USD 4,1678miercuri 30 sep 2020
Versiune
Mobile
Populismul criminal al guvernantilor e problema.
clint [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 0:52
+43/65
De la preafericit la ce puteai sa te astepti?
Si-a demonstrat atatia ani la rand nemernicia si spurcaciunea.

Dar astia de la guvernare, MAI mai ales, au ratat o sansa mare sa arate ca traim intr-un stal laic si normal pana la urma. Probabil cred ca au facut prea multe si de aceea isi permit relaxarea.

Rusine!
Secularizarea Activelor BOR
un domn [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 0:52
+38/52
#obligatorie
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Miercuri, 15 aprilie 2020, 1:07
+7/25
toate cele bune
mano74 [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 1:18
+6/18
pentru Daniel, sper sa pupe ce ne-ar ajuta!
Pai
un domn [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 1:34
+6/14
Nu Daniel Plange Dupa Ag ?
Constitutia Nu Se Pune La Guvernanti
un domn [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 1:35
+18/32
Iar Avocatul Poporului Lucreaza De Acasa !
Unele opinii sunt mai egale ca altele
Setalcott [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 3:49
-18/38
Mata ai o opinie. Opinia mea la interviul cu Gaitanaru unde e? Dar la articolul lui A.Th.C., un alt iubitor al bisericii?
Iata de ce il prefer oricand pe Daniel fata de ipocritii cu opinii.
Iata de ce main stream media isi duce pana si angajatii la disperare.

https://www.youtube.com/watch?v=oo_HqoNYfG0
Ati gresit poza!
isus si hristos [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 3:50
+3/13
https://img-hw.xvideos.com/videos/profiles/profthumb/ee/ea/2f/ips_daniel/profile_1_big.jpg
Dany
isus si hristos [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 3:51
0/10
https://img-hw.xvideos.com/videos/profiles/profthumb/ee/ea/2f/ips_daniel/profile_1_big.jpg
Solutia inst. de forta, complet inadecvata !!
hotnewsfil [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 4:35
+5/31
Sunt convins ca implicarea armatei si a politiei (institutiile de forta "fizica" ale statului) in detaliile desfasurarrii acestei sfinte sarbatoriri, a crestinatatii -Invierea Domnului Iisus Hristos - rapeste emorm de mult din puritatea spirituala a trairii acestei extrem de importante aspiratii de conexiune, a credinciosilor, cu Cel care i-a creat.
Concentrarea spirituala, meditativa, a celor ce visau sa se intalneasca cu Creatorul s cu Fiul Sau, va fi tulburata, abatuta, intinata de interventiile permanente ale reprezentantilor institutiilor "de forta", interventii prin care cei pro-activi isi vor face datoria de a fi respectate, strict militareste, articolele ordinului emis de catre sefii lor politici - "purtarea mastilor de protectie antivirus, distanta de 1,5 m. intre doi credinciosi alaturati unul-altuia, etc., etc..(alti sefi politici la putere, alte decizii privind oportunitatea inplicarii armatei si politiei - "ciocul mic, ca acum noi suntem la putere).
Legatura spirituala a crestinului cu Cel ce l-a creat se afla permanent in sufletul fiecarui crestin, intr-o discretie absoluta, pur personala, in toate clipele vietii acestuia, evocarea acestei trairi nefiind conditionata de prezenta unui reprezentant al clerului si nici de existenta unui cadru material bisericesc.
Credinciosul autentic poate sa dovedeasca Creatorului si Fiului Sau ca venereaza invierea Fiului, ca isi dedica intreaga traire spirituala acestei sarbatoriri, chiar si daca este prezent in locuinta sa (caminul familial), urmarind complet conectat, slujba religioasa transmisa prin toate posturile TV, inclusiv prin postul TV ce apartine patriarhiei.
Prezenta Luminii Sfinte (adusa de la Ierusalim), in spatiul patriarhal, in timpul slubei religioase de la patriarhie, va avea darul sa concentreze venerarea tuturor credinciosilor asupra sa, sa le uneasca sufletele, chiar daca sunt separati fizic, fiecare in caminul sau, nefiind tulburati de administratorul de bloc, venit cu Lumina Sfanta(ord. militar)
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Miercuri, 15 aprilie 2020, 5:45
+6/22
clar
Trollhammeren [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 7:58
+1/15
Ma nu stiti voi , in jurul biserici nu se raspandeste virusul ...
PNL timpit
nicu [anonim], Miercuri, 15 aprilie 2020, 8:29
+10/22
acum vedem de ce sunt in stare si cei din pnl, umbla dupa votuti, nu ii intereseaza binele poporului.
Pandemia o sa reisbucnesca cu mai mare forta, iar popii or sa fie multumiti ca ei o duc bine cu atatia morti.
La vot pe cei din pnl o sa ii voteze doar popii, care or mai scapa si ei.
alo,păgânule
Fu Thien Zbang cenzuratul [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 8:39
-20/34
IISUS nu ISUS!
ziariciule!
lacomia SC bOR SRL
liviu_ [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 8:49
+15/29
si prostia pNL (prostie cumulata cu disperarea de a castiga niste voturi -> pe care nu o sa le castige dar sunt prea prosti sa-si dea seama)!

si in loc sa iesim din izolare in mai, o sa iesim in iunie din cauza astora!
noi d c sa mai stam nene in izolare daca efortul nostru (facut pe spinarea viitorului nostru) de a apara persoanele cu risc e inutil?

Dar na presupun ca voturle castigate de pnl (x% probabil) si banutzii bor o sa merite vietile omenesti si prelungirea pandemiei, nu!
Sunt suficiente trei masuri.
ABBV [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 8:50
+27/43
- Impozitarea veniturilor la fel cu restul lumi.
- Fara bani de la stat !....pentru salarii, etc. 1,3 miliarde de ron doar in primele luni a anului trecut .....e mai mult decat strigator la cer. Ce fac cultele de bani aia ?
- Aplicarea legi in mod egal si pentru reprezentantii cultelor ..toate! Exemplu: popa din Targul Frumos confirmat pozitiv Covid 19 care a umblat cu molifta pe la sute de oameni. Dosar penal pentru zădărnicirea combaterii bolilor....
ce ma?!
liviu_ [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 8:52
+14/28
daca ai explica la ce dracu te referi poate am intelege...

apropos de opinii egale cu altele: d c celelate religii nu beneficiaza de acelasi privilegiu?!
cine e ipocrit acum, a?!

oricum mi-am dat seama de inteligenta ta cand ai zs ca-l preferi pe daniel: adica un smenar hot si mafiot pe care nu-l intereseaza decat de bani, in detrimentul bunastarii si (mai nou) sanatatii, enoriasilor si a tarii in general!
E.Istidor,te grăbești.
asavreau [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 9:20
+8/24
Se dă,dar nu ești obligat să iei,chiar dacă este adus de poliție și jandarmerie.Stai acasă și nu vine la tine.Ce te făceai dacă-ți treceau babele și moșii fără nici-o măsură de protecție,pe la poartă să ia lumină,să ia paște?Crezi că reușea poliția să-i oprească?Eu cred că nu reușea .
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Miercuri, 15 aprilie 2020, 10:22
+9/19
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Miercuri, 15 aprilie 2020, 10:29
+5/19
campii
Ilidia [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 10:35
-4/22
Tov Istodor bate campii cam ca de obicei. Si, culmea asa fac si cam toti "comentatorii "in dulcele stil romanesc "daca cineva face ceva, de ce face,iar daca nu face, de ce nu face"...
Eu(n)geniu, Istodoare!
Altiro [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 10:42
-6/24
Eroare: la Colectiv n-au venit preotii pt ca n-au fost chemati. In schimb s-au tinut predici de pomenire in toate bisericile din tara.Dar, sigur, trebuia sa participi la slujba ca sa cunosti asta. La parastasul de 40 de zile au fost cateva zeci de preoti , cateva rude dar niciun"scarbit" de biserica n-a mai dat pe acolo. Probabil ca i-a alungat mirosul de tamaie..
nu le stie
Spartacus37 [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 11:17
-7/19
Istodorescovici... la ce sa te astepti?
asa are ordin neo-marxistul
Spartacus37 [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 11:18
-7/17
sa se grabeasca si sa vanture rahat... nu esti obligat sa iesi pe usa si sa iei Lumina...
Stai in casa Daniel!
MirceaIo [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 11:53
+4/12
Te rog nu starni enoriasii care te asculta! Un singur mesaj trebuie transmis: "Stati in casa!" E fosrte periculos acest virus, se transmite prin aer.
Imi pare rau
Zache58 [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 12:10
+3/15
De data asta Istodor este corect/are dreptate.Din tot tambalaul asta incepi sa pricepi de ce biserica catolica este acolo unde este iar noi ,cu primitivismul nostru milenar ,suntem unde suntem.Doamne ajuta acest popor!Numai IIsus ne mai poate salva.Politicienii se spala pe maini,ca acum 2000 ani.
Daniel vs Istodor
Setalcott [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 13:31
-4/10
Biserica nu discrimineaza ca Hotnews. Biserica nu ofera publicului o platforma de comentarii online doar ca sa le aprobe pe cele convenabile si sa le respinga pe cele contrarii.

celelate religii nu beneficiaza de acelasi privilegiu?! Fake news
Se transmite prin aer
Altiro [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 14:13
+3/11
Si prin piete,si prin market-uri si prin firmele de curierat, virusul nu e progresist sau neomarxist(desi vine din China), infecteaza pe toata lumea..
mmmmm.
iuflo [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 14:42
+2/4
nici de gluma nu e buna......da dovada de mai multa seriozitate.......
Deci
NicioLae2 [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 14:47
-1/3
@hotnewsfil
Nici acum nu poți fi clar. Deh, meteahna celor care propovăduiesc "dreapta credință".
Deci, să se ducă lumea la biserică sau nu?
tu...
iuflo [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 14:49
-1/7
esti psd-ist??? da desigur raspund tot eu pt tine!!! cum de iti veni prin cap asemenea "curente" ?? dar ciolacu si turma lui ca anunta ca voteaza in parlament contra stari de urgenta ce spui??? de pomeniile facute de aceeasi psd ponta tariceanu minoritati sa amane plata utilitatilor nu ai nimic de comentat??? omoram si ce mai poate functionain economie nu???
halal gandire
Predici de pomenire
NicioLae2 [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 14:50
+2/10
@Altiro
"Eroare: la Colectiv n-au venit preotii pt ca n-au fost chemati. In schimb s-au tinut predici de pomenire in toate bisericile din tara."

Da, au ținut predici unde i-au afurisit pe sataniști!
......
iuflo [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 15:00
-2/8
ca a gresit vela as putea intelege!! cu greu insa poate ca a vrut sa evite oricum un impact negativ intr-o noapte a celor ce se cred mai altfel......insa nicicum nu pot intelege atitudinea bor si a acestui "satana" in haine albe si vesnic fioros daniel care nu vad nici cat un cal cu obrazar!!! oare ortodoxismul romanesc nu vede si nu intelege nimic din atitudinea si exemplul papei?? sau macar al lui kiril care a spus clar altceva??? cu toate regretele ar merita infectat daniel caci doar asa va lua totul in serios, caci pentru el noul testament e comparabil cu un roman nu cu exemple de urmat.....oare isus a incitat apostolii la revolta si ura cand a fost prins judecat si rastignit ?? sau a luat totul asupra sa invocand ..."iarta-i doamne ca nu stiu ce fac"....... RUSINE ........
Grea treaba asta cu stat stramb si judecat drept
Eu the first [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 16:32
+2/4
Pastele ortodox va fi sarbatorit de undeva spre macar zece milioane de cetateni romani, multi dintre ei de la tara, populatie mai putin educata si mai degraba bigota decat credincioasa, imprastiati in peste zece mii de localitati.

Armata, jandarmerie, politie laolalta au maxim cateva zeci de mii de oameni. Parte dintre ei bine integrati si provenind tocmai din comunitatile carora trebuie sa le impuna restrictii.

Cam ce-ar putea sa faca 2-3 politisti si poate inca 5-6 jandarmi, cand un sat intreg, in noaptea de inviere, se aduna la biserica? Sau daca toate femeile din sat se aduna vinerea in fata bisericii asteptand sa fie spovedite? N-avem masini de pompieri pt. fiecare sat, sa se imprastie adunarile de gen cu jeturi de apa.

Cam la aia se reduce acordul asta cu BOR. N-are el treaba cu calcule politice. Vela nu e politician, e doar constient ca cu ce resurse are n-are cum sa evite haosul de Inviere si adunarile oamenilor. Asa c-a facut o intelegere pragmatica cu BOR. Daca preotii le zic oamenilor sa stea acasa, si tin slujbele cu bisericile inchise, avem sanse sa scapam relativ neparliti dupa Paste. Daca nu exista instructiuni in directia asta de la patriarhie, vom avea o avalansa de infectii dupa Pasti, orice-ar face fortele de ordine.
Bineînțeles că-i înviere!
Con_stan_tin [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 20:22
-3/3
Virusul este mort în starea lui naturală, are nevoie de acceptarea noastră să învie.
Dumnezeu e în toate și în nimic... dar afirmația este valabilă și despre virus.
incorect!
antivirus2020 [utilizator], Miercuri, 15 aprilie 2020, 21:17
+2/2
mi s-a parut incorecta abordarea.A trecut Pastele la celelalte confesiuni dupa niste reguli stabilite,acum venim si le schimbam ca nu mai sunt bune la Pastele Ortodox.
Aceste decizii sunt luate parca dupa chipul si asemanarea PSD-ului care de fiecare data cand sunt la guvernare aplica niste reguli iar cand sunt in opozitie le schimba ca nu le mai convine.
Exemplu CCR (plina de PSD-isti) sau Avocatul Poporului care ia decizii dupa cum are interesul partidul si nu societatea.
comentariu
tudoseioan [anonim], Joi, 16 aprilie 2020, 11:59
+1/1
Dumnezeu se traieste nu se posteaza nu mai amestecati lucrurile.Macar in aceste timpuri apocaliptice sa fim uniti ca romani in cuget si in simtiri.Fie care sa faca ceva pentru aproapele sau.Nu mai judecati .Judeca -ti -va pe voi insiva si ganditi inainte de a ridica piatra.
Dumnezeu sa bine-cuvinteze Romania.