1 € 1 USD 4,0780miercuri 05 aug 2020
Versiune
Mobile
mai conteaza ce au jucat?
martel55 [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 13:06
+42/50
important e ca vor castiga si vor scapa orasul de catastrofa din ultimii 4 ani
Schelalaie de frica duaaamna?
UnOarecare [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 13:17
+35/39
Las`ca pune curand carpete prin Voluntari.
Firea
micul_licurici [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 13:18
+37/41
Ma ce vipera...

A 3-a saptamana in care nu am apa calda... asa ca fapt divers...
Cand se aliaza adversarii tai impotriva ta
Susufler0 [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 13:32
+35/37
alianta este "o tranzactie politica murdara", desi aliantele astea se practica in politica in Europa si nu numai, dar cand voiai tu sa te aliezi cu Negoita impotriva PSD care te-a bagat in politica, cum se numeste asta Firuto ?!

PS. "Miscare tactica ?" :))
>>>>
GemstonePig [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 13:32
+26/30
Firea face tranzactiile in sufrageria stil new rococalar din Voluntari.
"Duamna" Firea-Pandele,toata lumea e impotriva dvs
Doru1963 [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 13:35
+29/33
"Duamna" Firea-Pandele, niste nenorociti. Toti sunt impotriva dvs. de 4 ani de cand ati preluat sefia capitalei Romaniei cu un buget de 1 miliard de Euro.

Sincer va spun, n-am simpatizat niciodata cu dvs. si desi ati castigat alegerile, in sinea mea, nu credeam ca veti fi in halul asta.

Chiar credeam ca daca sunteti tanara, veti fi altfel. A fost mult mai rau decat mi-am inchipuit, n-ati facut nimic in afara sa va certati in permananta cu toata lumea, inclusiv uneori cu propriul partid. Pararea mea e ca n-aveti ce sa cautati in politica.
Cat este de greu de inteles
Mag@ [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 13:36
+29/31
Cat este de greu de inteles, doamna Firea, ca Bucurestiul are nevoie de un primar general?
Are dreptate?
Arminius [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 13:37
-28/34
In cladirea Guvernului? Negocieri politice pentru alegeri locale? Pe banii cui?
Mai rau
ipolitic [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 13:47
+29/31
daca ND ajunge primar, va ceda Ferentari ungurilor!
Va inversa conductele, pe apa calda va veni apa rece si viceversa! Va construi parcari subterane la Lupeni! Va afisa tabla inmultirii pe toate strazile, parca noi nu am sti aduna! Daca vreti sa pastrati capitala intacta si frumoasa ca pana acuma, votati Maica Gabriela Firea!
Firea e plina de invidie si de ura
emil bobu [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 13:55
+25/31
Numai primar nu e Firea.
Marș duamna
mihai576 [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 13:57
+22/24
Din cauza voastra am ajuns să mergem iar la vot pentru a vota împotriva cuiva! Astept ziua în care vom merge la vot pentru a vota un candidat și să nu trebuiască să ne multumim cu raul mai mic! Sper sa se găsească un candidat bun și pentru Voluntari! Să vă starpim de tot și să putem să vedem ce ati facut mai exact pe acolo (nu ca nu se vede de exemplu în firmele înființate de soț pentru administrare. Stiu pustanii pe care îi puneti de fațada la controlul acestora. Aia săracii nici nu stiu ce semnează acolo ca sunt prosti ca noaptea dar ce mai conteaza când mergi numa cu mașini de 50-60k eur și ai bani de distracție.... Și nu mint cand zic ca sunt prosti ca noaptea... Se poate observa și pe cv de pe saitul apavol... Liceu terminat la 23-24 ani, bun pentru a fi șef... Fără experiență de juridic dar e buna una pentru șefa la urbanism.... Penibil..... Și declarațiile alea de avere.... Unde sunt casele în care stau și mașinile de lux cu care merg? Da nimeni nu controlează și așa ca încurajăm astfel de lucruri. Copiilor noștri vor aprecia prostia și smecheria ca e mai bună și mai bănoasă decât corectitudinea și alte principii d-astea învechite...
Si eu cred ca are dreptate
Futurist Irefutabil [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 14:22
+17/17
Si mai este un cititor care inVoluntar confirma: este o tranzactie politica murdara pentru ca nu curge apa calda.
Esti mic copil
Futurist Irefutabil [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 14:23
+17/17
Teava de apa rece va fi racordata la teava de gaze si invers. Pe teava de apa calda oricum nu curge nimic.
Duamna Firuța Șmenarovna nu a prea dat
Rescator [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 14:24
+11/17
pe la Primărie,nu avea cum,era toată ziua și
noaptea pe filialele Sputnik din România,numitele
oficine Latrina 3 și Guiță TV.Numai machiajul
înainte de intrarea în direct dura 3 ore,când să mai
aibă timp de București.În plus toată viața ei de până acum s-a rezumat la comploturi,alianțe
subterane,șmenuri,minciuni sfruntate și gulgute din
bogatul arsenal al lui Felix.Vor plânge după ea doar
angajații companiilor municipale și neamurile lor,
indivizi și individe suprasaturați de salarii nesimțite
și de vaucere pentru orice.Adio *draga* noastră!
totusi
sorvas [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 14:24
+11/15
Eu cred ca Nicusor nu este raul cel mai mic. Chiar e un om care iubeste orasul si oamenii din el, care vrea sa faca si care cunoaste problemele orasului.

Acum daca va reusi sau nu, ramane de vazut. Nu e suficient un singur om, are nevoie si de oamenii din consiliul general. Dar clar nu e raul mai mic. Este un om care s-a luptat mult ca sa ajung in pozitia in care este acum. Nu s-a trezit peste noapte primar. Daca va castiga, va castiga pe barba lui. OK, este si conjunctura care il favorizeaza (vezi dezastrul firea si perioada de 4 ani PSDista), dar a muncit mult pentru norocul asta.

Succes oameni buni! Scapati Bucurestiul de Firea!
aici
..13 [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 14:28
+11/15
vad ca Duamna este incurajata puternic.

Inca putin si o sa uitam de ea - poate nu o uita insa DNA-ul

pentru ceea ce a facut trebuie sa raspunda su va veni si vremea aceea.
prost
Ilidia [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 14:33
+15/17
Dupa mintea ta de prostalau locul potrivit era in Cismigiu...
“O tranzacție politică murdară”...
fdaniel [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 14:35
+12/14
Iar când o faceți voi, PSD cu ALDE de ex., se numește “parteneriat pentru oameni”.....
Și totuși mai sunt mulți (prea mulți) care o cred pe această țoapă și prietenii ei infractori ....
Demult n-am vazut asa mobilizare de "cadre"
holinessdani [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 15:11
+2/8
Bravo tovarasi!
Nu stiu ce fel de bucuresteni
Luk [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 15:14
+15/19
N-am idee ce soi de oameni au ramas in Bbucuresti de au 7 primari din PSD.
Cine a votat Firea nu-i chiar normal. Cine vrea s-o voteze iar e chiar mai rau de atat.
vot primarie
atc [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 15:56
-5/5
Am inteles ca Firea e raul cel mare. In ce consta insa raul mai mic al celuilalt candidat. Ar fi interesant sa aflam si noi, votantii, parerea dvs.
Fireo..iti iese fierea
cristi_an [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 16:23
+5/5
ai sa dai socoteala pentru tot JAFUL!
Bucureștenii
bilbofil [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 16:40
+5/7
O minoritte critică de corporatiști și mici întreprinzători care gravitează în jurul multinaționalelor, mulți fără cărți de identitate din bucurești (Ilfov sau localitatea părinților) și un număr enorm de pensionari, bugetari și alți asistați învățați să se deie,

Primii nu au timp (și adesea nici acte) pentru politica locală, ultimii sînt mobilizați de sus în jos. Partidele non-PSD ar trebui să se ocupe de implicarea electoratului încă neangajat, dar șefuleții politici se tem să nu își piardă scaunele dacă vin alții cu mai multă pricepere și experiență practică.
A fost și a rămas sluga Varanului
2mai [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 16:48
+9/9
Ce așteptări puteai avea de la una care în întreaga "carieră" de prompteristă s-a aflat în slujba clanului mafiot Voiculescu?
În clădirea guvernului...
Niste tarani [anonim], Sâmbătă, 1 august 2020, 19:02
+3/3
OUG 13 ți se pare detergent cu parfum de trandafiri? Aia este mizeria adevărată.
Hmmmm
mihai576 [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 19:23
0/2
Nu stiu ce sa zic... Deși îl voi vota, Nu-mi voi schimba părerea despre el! L-am văzut pe la emisiuni, nu este în stare să aibă un dialog coerent. Nu are niciodată soluții și toate întrebările îl cam închid! Și pare controlabil! Cine știe?! Poate imi voi schimba părerea în 4 ani...

Încă ceva... Imi amintesc că acum mulți ani, cineva a adus la cunoștință Asociației salvați Bucureștiul ca o nasoală urma să se întâmple cu un imobil de patrimoniu. Stiti ce a făcut dl Nicușor Dan? Nimic! N-am inteles atunci de ce se procedează așa ba chiar am crezut că nu este ceva în neregulă. Am înțeles ulterior cum procedează toți... Așteaptă! Așteaptă să se întâmple nasoală! Nu ne place să prevenim ci ne place sa scoatem ochii! Să arătăm cu degetul! Astia sunt toți și astia suntem și noi din păcate...
mizerabilă femeie!
Fu Thien Zbang [utilizator], Duminică, 2 august 2020, 8:09
+3/3
asta are venin în loc de sânge!
A turbat tata?
Bogdan_100 [utilizator], Duminică, 2 august 2020, 8:40
+4/4
Sau o "jeneaza" sarma? Pare turbata de orice proiect care nu e al ei. Marioneta infratorului voiculescu nu se lasa pana nu distruge Bucurestiul.
Pe banii cui ce?
Bogdan_100 [utilizator], Duminică, 2 august 2020, 8:42
+4/4
Chiria pentru spatiul de la Guvern? Cretinoizii care fac inca propaganda psd-ista sunt definitiv esuati!
Daca nu ai vazut pana acum
Bogdan_100 [utilizator], Duminică, 2 august 2020, 8:43
+3/3
nu cred ca poate cineva sa-ti explice logic. Pentru tine e mai bine fara apa calda si in praf si poluare.
Firea nu mai are cu cine să joace păcănele.
asavreau [utilizator], Duminică, 2 august 2020, 8:44
+5/5
A rămas doar cu Pandele și nu-i mulțumită.Sau dus vremurile când juca la păcănele cu Dragnea,cu Ponta și era mulțumită când câștiga.Și când pierdea că plătea în natură.Acum numai cu Pandele,care,până își face rugăciunea,adoarme Gabi Firea.
Printre boscheți.
asavreau [utilizator], Duminică, 2 august 2020, 8:46
+4/4
Că așa făcea Firea cu Vanghelie când sa lansat în politică.
Stiu, dar, intotdeauna e o speranta
Doru1963 [utilizator], Duminică, 2 august 2020, 9:39
+4/4
Eu n-am privit niciodata Antenele si nu am fost la curent cu ce facea concret doamna Firea..

Singura chestie care imi aduc aminte e ca l-a lasat pe varan sa intre in direct prin telefon in emisiunea ei sa comenteze nu mai stiu ce. Lucru care clar arata ce emisiune de 2 bani facea Firea acolo.

Intorcandu-ma la subiect, cum ziceam, desi era vorba de Firea si de PSD, chiar credeam ca primaria Bucurestiului e sansa ei sa se afirme big time. A fost de tot rasul.

Cel mai oribil lucru care-mi ramane in minte e faptul ca a zis despre spitatul nou construit langa Marie Curie din fonduri private, ca ar trebui sa fie multumiti bucurestenii cu faptul ca ea a aprobat ca pamantul care statea inutil sa fie dat pentru constructie. O afirmatie care spune tot. Se gasesc inca articolele si video pe Youtube cu afirmatia oripilanta.
Asteapta ca scoate RISE Project un articol
Doru1963 [utilizator], Duminică, 2 august 2020, 9:44
+3/3
Mai sunt suficiente luni si o sa vedem o "investigatie" de RISE Project, (ce nume predestinat, mai pui un N si iese RINSE, adica "a clati", ca la masina de spalat).

O sa ne arate RISE Project cum Nicusor Dan a facut afaceri si deci, nu cumva s-a imbogatit? Nu cumva a furat?

Cat de simplu e ca ziarist, sa scrii aberatii despre cineva, doar punand sub semnul de intrebare un om, cu un titlul gen "Adevarul despre X" si sa lasi gloata sa interpreteze.
In fond n-ai facut nimic rau, nu? Ai pus si tu in discutie activitatea unui om...
L-ai vazut la emisiuni si n-are un dialog coerent?
Doru1963 [utilizator], Duminică, 2 august 2020, 9:54
+4/4
Mare troll esti...

Ce "emisiuni" ai vazut tu unde Nicusor Dan nu poate avea un "dialog corent"?

Exista o singura inregistrare care a devenit celebra in care Nicusor Dan se poticneste la o intrebare. Si ce? Care e problema? Omul poate era obosit. Tu daca ai muncit vreodata in viata ta mult stii ce inseamna sa fi istovit intr-o zi.

Eu prefer un politician care munceste si se mai poticneste, caci e om, decat unul care vorbeste coerent la 10 noaptea la TV, aratand fresh ca dupa o zi de concediu, asta dupa ce teoretic, el se afla in fruntea unor institutii care trec printr-o perioada de criza adanca.

Si mai zici ca "iti amintesti" ca "o nasoala urma sa se intample" si ca asociatia condusa de ND "nu a facut nimic".
Vai domnule, dar aveti atatea argumente incat nu mai stiu ce sa zic...
CIUMATA
BehehePapu [anonim], Duminică, 2 august 2020, 10:17
+3/3
Ciumato ai ghinion. Au jucat păcănele și au tras lozul câștigător. Tu dacă joci păcănele o să-ți iasă 3frunze , că morcovii nu se mai văd. Nu mai umbla fără bikinii.
:))))
mihai576 [utilizator], Duminică, 2 august 2020, 17:30
0/0
Spune-mi la ce adresa sa iti trimit mailurile ca sa vezi ca nu sunt troll. Ți le trimit doar tie ca să nu-i fac rău omului (chiar vreau sa dispară Firea)
Așa poate iti faci o părere...
vot primarie.
atc [utilizator], Duminică, 2 august 2020, 20:36
0/0
Pai asta-i problema, pe care tu o confirmi: ca nu pot primi o explicatie logica la o simpla intrebare. In loc de asta, imi bagi lozinci de 2 bani. Fii satisfacut de realizare!