1 € 1 USD 4,0780miercuri 05 aug 2020
Versiune
Mobile
Apoi vom afla
panda_rosu [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 13:31
+6/20
Ca unii dintre cei vaccinati au fost sinucisi, nu va fi motiv de ingrijorare
Maladțî!
Nyk1 [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 13:33
-11/29
În timp ce Rusia tace și face, mai mor câteva sute de mii de occidentali (și dintre aceștia, cu precădere americani!)
>>>
GemstonePig [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 13:36
-6/16
Cu cat va vinde pe piata neagra mafia rusa doza de vaccin?. Doritori vor fi din plin in toata Europa
Nu rusii au inventat totul in lumea noastra ?
Susufler0 [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 13:45
+5/17
Cum sa rateze atunci tocmai vaccinul anti-Covid ?
Trebuie sa fii nebun sau prea disperat ca sa accepti sa fii cobai pt vaccinul rusesc !

PS. Fauci spune bine ce spune vis a vis de vaccinurile dezvoltate de China si Rusia !
Cu ochii legati, toata lumea la perete!
ipolitic [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 13:52
+10/18
Fiti gata!
Tintiti!
Vaccinati!
Ma faci sa rad
persuasiv [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 14:00
+10/18
auzi ,''tace si face''.
De ce esti Gica contra?
Futurist Irefutabil [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 14:24
+3/9
Este clar ca Rusia tace si face. Ce nu stim e pe cine. Asta ar trebui sa produca ingrijorare.
Vaccinul rusesc nu a fost inventat
Futurist Irefutabil [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 14:25
-7/7
Ci descoperit.
KK
VR007 [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 14:27
+2/6
KK! Asta face Rusia ta dragă! :))))
so...
John_Re [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 14:31
0/6
oamenii traiesc cam 85-90 de ani in occident vs 60-65 in Rusia si Belarus.

virusul asta a facut doar curatenie printre batrani.

in Rusia ii omoara bautura si foamea, in occident corona.

deci cum e mai bine?
institulul Cantacuzino cand estimeaza ca face
hopsinoi [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 15:08
-5/9
vaccin?
Probabil un vaccin noviciok programat!
constatator [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 15:34
+5/9
Le au descoperit amprenta ADN tuturor dusmanilor poporului si acum pot sa oblige populatia la vacin sa scape de dusmanii tarului.
O gluma macabra cu vaccinul COVID19!
eroare...
Soarele [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 16:14
-2/4
... fiindcă la calculator nu avem decât 4 cifre pentru an! (max. 9999)
Daca aplicam in mod corect
oaspetele [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 16:54
-1/7
teroia conspiratiei, ne da ca de fapt Rusia e in spatele pandemiei pentru a slabi lumea occidentala si in special USA. Dupa cum vedeti, are deja vaccinul. E clar.
Poate ar trebui si UE tot in toamna sa inceapa.
Marionette [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 17:23
-5/7
Aud ca firmele implicate in procesul de fabricare al vaccinului Oxford-Novartis vor fi IMUNE la eventualele cereri de despagubiri pentru eventuale efecte adverse. OK, sunt de acord cu asta, este situatie de urgenta, trebuie sa fie scutite de raspundere, dar cu un pret: sa vina pe piata repede. Daca UE scoate vaccinul dupa ce face 5 ani teste, atunci de ce mai scuteste pe fabricant de procese pentru reactii adverse? Adica, da, esti imun la efecte adverse dar scoate naibi vaccinul inaintea Uniunii Sovietice!!!!
Probabil ca vor servi pufaika de 5 stele
Dalinar [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 17:32
+2/4
Ca eu am dubii si ma indoi ca se va putea crea un vaccin reliable, oriunde in lume: https://nymag.com/intelligencer/2020/04/will-there-be-a-coronavirus-vaccine-maybe-not.html
Riscuri vs. beneficii
Mihai Panet [anonim], Sâmbătă, 1 august 2020, 18:53
-4/4
Probabil beneficiul e mai mare decit riscurile. Daca e adevarat si chiar au de gind sa faca asa, nu vad de ce ar incepe cu medicii si profesorii daca ar fi riscuri mari. Probabil au estimat riscurile, or mai fi, dar cistiga mai mult decit risca. Ramine de vazut...
abia astept
gurka [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 21:57
0/4
sa vad efectele!rusi/bolsevici ,mutanti,cu tepi/multe picioare...vaccinul covodka
de asemenea,astept vaccinul chinezesc cu aripi de liliac
daca de la astia asteptati ceva util pentru civilizatie,omenie,democratie,libertate,sanatate,etc,etc,sunteti/suntem naivi
Care Cantacuzino ?
Observatory [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 22:30
+3/3
am auzit de o mare familie dar nu de “Institut”
Glume proaste !
Da
dan63 [utilizator], Duminică, 2 august 2020, 19:43
0/0
da, e măna lui bil gheiț!