1 € 1 USD 4,1131miercuri 05 aug 2020
Versiune
Mobile
Trist,
PetricaGhezea [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 17:01
-31/45
Inceputul noii dictaturi iohaniste.

Tot ce e capital romanesc trebuie sa dispara.
foarte bine!
cucuveauamov [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 17:17
-18/32
dar unde mai bea d. Orban? ne primeste pe noi la Guvern?
hehe
transpenibilus [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 17:27
+5/29
Acum se vad efectele Legii ciolacului votata cu 6 maini de PSDALDEUDMR zisi si #ciumarosie
O sa va dam la vot peste bot, dictatorilor care faceti legile bunului plac si va dati pensi speciale!
Vine el decontul, pesedeao, n-avea grija !!!
Sa le inchida de tot
Victtor [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 17:39
0/26
Nu folosesc la nimic, nu produc nimic, mai bine le inchid complet.
Unii se vor bucura de asta.
Este inuman
Irina25 [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 18:22
+9/33
Sa nu poti merge la terasa înainte de orele 06.00.
desigur
eyesopen [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 18:25
-10/32
pentru ca - se stie! a gasit arafat un studiu pe tema asta - virusii se inmultesc si devin mai periculosi noaptea.
al dreaqului!!!
exilatul [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 18:32
-4/18
auzi si la astia din tara hotilor si a imbecililor : terase , baruri si cluburi deschise la 6 dimineata...de asta ro e printre primele tari din europa la bauturi alcolice consumate pe cap de locuitor...
Ești convins?
Niste tarani [anonim], Sâmbătă, 1 august 2020, 18:37
+23/37
Ai trăit în dictatură? N-aș prea crede. Simplul fapt că poți să-ți exprimi opinia arată că nu prea este dictatură. Sau este dictatura pe care o suporți și la locul de muncă (dacă ești angajat) acolo unde ai un program fix. Am impresia că nu faci altceva decât să repeți ceea ce ți se cere sau ceea ce, nedigerat, preiei din zisele unor imbecili.
:))
Marian G. [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 18:54
+15/25
Cred ca argumentele sunt ca aglomerarile la terase apar dupa ora 23 (vezi Bucuresti - Centrul Vechi), dupa ora 23 chefliii sunt mai multi si mai greu de controlat, deci masurile tind sa se respecte mult mai putin decat in timpul zilei.
Un argument de p(r)ostac
Orpheus [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 18:59
-3/21
Serios? Asta e tot ce ai inteles? Nu poti sa te gandesti si la alte cauze?
cate o resrtrictie pe ZI, ca sa fiti in alerta
Boham [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 20:18
-8/20
asa daca vin toate restreictiile intr-o singura zi atunci pamenii uita

dar daca in fiecare zi cate un judet, cate un sat, cate un orasel anunta o restrictie au si televiziunile de stiri material ca sa sperie populatia
Foarte trist :)
BrainChild [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 20:20
0/14
Pe vremea lui nea nicu nu puteai cumpăra băuturi alcoolice înainte de ora 10.
N-am văzut pe nimeni să moară din cauza asta.
n-ai inteles, nu erau deschise la 6
Boham [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 20:20
-3/13
faptul ca ei spun ca nu se pot deschide inainte de 6 nu inseamna ca erau deschise inainte de 6 ci doar ca asta e programul impus de guvern cand sa fie inchise carciumile: 23 - 6
mai aveți nick-uri?
di livio [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 21:08
-6/14
în cazărmi...repetăm nedigerat ca nește imbecili...Comitetu Național pt Situația de Urgență și Comitetu Central al Partidului Comunist Român...noi de veacuri ca un munte stăm cu botnița pe frunte...sau sub bărbie, depande pe unde e organili...no, amu să videm dacă pot să-mi esprim opiniunea, azi nu putui deloc...numa Martorii lu covid
inchiderea teraselor e de fapt 'stati in casa' 2
Boham [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 21:50
-3/15
ca sa nu va inchida cu forta in case au zis sa va dea una d-asta perversa: inchidem barurile la 11 ca in comunism

de ce iese lumea din casa seara?
ca sa mearga la terase sa bea o limonada

ce-au zis ei, desteptii pamantului, hai sa-i lovim la terase
ba da
eyesopen [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 22:52
-3/13
cauza reala e incapacitatea statului de a asigura respectarea regulilor (fie si a celor stupide) pe care tot el le-a stabilit. si pentru ca e incapabil, da vina pe altii si aplica masuri de penitenciar, ca-i mai simplu asa.
dar statul e incapabil si sa-i prinda si pe hoti, deci eu propun sa revenim la inchiderea intregii populatii in case, ca sa prevenim furturile (bine, n-o sa le prevenim si pe cele ale reprezentantilor statului, da' nu-i problema, populatia e periculoasa, nu ei). iar p[r]ostacii vor aplauda in continuare.
.
zigzag [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 23:47
+5/11
Iar sar betivii ca e tragedie ca li se inchide carciuma.
Nu numai ca bea in guvern Orban
Frankie [utilizator], Duminică, 2 august 2020, 1:56
-4/10
Dar mai si fumeaza in spatii inchise.
Pana acum trebuia sa-si depuna demisia .... dar asta e tara noastra, d-aia au fugit peste 5 milioane de oameni si inca mai fug.
Dar la 23:01 este inuman sa mergi ?
Frankie [utilizator], Duminică, 2 august 2020, 1:57
+4/8
Sau doar inainte de 6:00 ?
N-ai vazut pentru ca nu exista Facebook actunci
Frankie [utilizator], Duminică, 2 august 2020, 1:59
0/12
Pe vremea lui nea nNcu nu exista internet, facebook, telefon mobil, televiziune, radio , ziare etc...

Totul era controlat si ti se livra doar ce era de livrat.
Agramat in scris si gandire
Bogdan_100 [utilizator], Duminică, 2 august 2020, 8:28
0/4
Felicitari Cea mai completa colectie de ineptii scrise intr-un limbaj agramat perfect in linie cu ce contine
Inteleg ca dictatura e atunci cand nu poti sa te imbeti dupa ora 23. Chinurile martirilor in inchisorile comuniste sunt nimic fata de aceste cumplite limitari ale drepturilor umane de a se imbata si a raspandi ineptii.
Sa inteleg ca mureau oamenii
Bogdan_100 [utilizator], Duminică, 2 august 2020, 8:30
0/6
de lipsa bauturilor alcoolice dar noi nu stiam pentru ca nu aveam Facebook? Ce minune si Facebook-ul asta!
esti in zig zag
aero [utilizator], Duminică, 2 august 2020, 9:22
0/4
Masura e aberanta. In august sunt meciurile din cupele europene, Cine se mai duce la terasa daca la pauza trebuie sa pleci..
Probabil ca patronii teraselor se vor rascula si vor tine deschis.
Si uite cum dintr-o masura aparent buna o sa piarda unii alegerile.. ca covidul nu tine de ora, nu se culca la 23..Puteau pune o masura referitoare la numarul de oameni, sa nu se mai stranga atatia in cluburi - ca acolo e problema..
Problema e ca aia care fac regulile nu le respecta
Boham [utilizator], Duminică, 2 august 2020, 9:34
+2/2
e usor sa impui reguli saracilor care circula cu autobusul, care se duc la eforie in concediu, care merg singuri sa-si cumpere mancare in piata


Parlamentarii, Arafat, Orban, Ciolacu etc astia traiesc in lux si nu au nevoie de masca decat la conferintele de presa

in rest ei primesc totul de la slugile angajate care le fac cumparaturile, care ii plimba prin oras cu limuzinele etc
si angajatii de acolo ii platesti tu?
Boham [utilizator], Duminică, 2 august 2020, 11:34
+4/6
nu te intereseaz alta persoana in afara de tine
curaj
miculescu-rucar [utilizator], Duminică, 2 august 2020, 15:50
-1/3
gaina, ca te tai!
lasa ba postac trepanat, ca se deschide festiv pe 10 august, sa sarbatoriti marea gazare!