1 € 1 USD 4,1145luni 26 oct 2020
Versiune
Mobile
Gard?
Soarele [utilizator], Sâmbătă, 17 octombrie 2020, 23:57
+3/17
Câte spume și milioane de km de articole a publicat ”mainstream media” când Trump a zis că face gard la granița cu Mexicul?

Aștept reacția la gardul grecesc.
We're gonna build a wall...
Nyk1 [utilizator], Duminică, 18 octombrie 2020, 1:32
+2/12
...and we're gonna make Turkey pay for it!

#MakeGreeceGreatAgain
Da... am crezut
Haoleu [utilizator], Duminică, 18 octombrie 2020, 4:33
+7/7
ca gardurile nu functioneaza.
Hai ma
Haoleu [utilizator], Duminică, 18 octombrie 2020, 4:34
+2/4
ca azi nu esti in forma.
Ei și tu acum!
Amerlocu [utilizator], Duminică, 18 octombrie 2020, 5:47
+6/10
Trump a făcut câteva sute de km zid. Dacă făcea un gărduț din ăla mic de juma' de metru înălțime nu se supăra nimeni.

Apropos de ziduri, faza cea mai haioasă e la San Diego California,. Punctul de trecere a frontierei între San Diego (SUA) și Tijuana (Mexic) e despărțit de un ditai zid de prin anii 90. Sunt tot soiul de bariere, labirinturi țepușe (dacă încearcă să sară garul rămâne mexicanul ca gândacul la insectar) și alte chestii de parcă e linia frontului. Socialiștii californieni au făcut spume la gură împotriva zidului lui Trump, însă niciunul din ei nu propus vreodata demolarea zidului făcut de ei la San Diego. De ce oare?! Se tem ca nu cumva bunii mexicani lăsați să treacă cu hoarta le-ar putea prăda furmoasele lor case progresiste? :)
Nicușoare, băiatule
Amerlocu [utilizator], Duminică, 18 octombrie 2020, 5:50
+5/7
Pentru cultura matale generală, după ce Trump a introdus taxe mărite pentru vizele mexicanilor și a eliminat pentru ei vizele cu intrări multiple și pe termen lung, după ce a pus taxe pe banii trimiși din SUA în Mexic au plătit mexicanii deja vreo 4 ziduri dintre Mexic și SUA.
Chestii
Costi888 [utilizator], Duminică, 18 octombrie 2020, 8:50
-3/5
Total diferite. N ai cum sa compari gardul mexican cu cel turcesc. Trumpeaza in continuare..
Ceva normal un zid la graniţă.
asavreau [utilizator], Duminică, 18 octombrie 2020, 9:42
+6/6
De aia este graniţă,să fie păzită.Cine vrea să intre cu gânduri cinstite sunt puncte de intrare amenajate.Eu aş fi de acord cu pedepsirea celor care fac trafic de persoane şi se autointitulează ONG-uri pentrtu protecţia omului.Ce fel de protecţie a omului asigură ei,dacă îndeamnă oamenii să migreze în condiţii periculoase?