1 € 1 USD 4,0405marţi 19 ian 2021
Versiune
Mobile
Nu exista nici o dovada ca ar fi facut ceva
Kivek [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 22:48
-22/52
a fost arestata in baza unor cuvinte aruncate pe facebook, fara nici o dovada ca ce a spus va fi pus in practica
na poftim, se putea sa lipseasca romanul...?!
Roman_Cetatean [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 22:54
+16/30
in aproape orice combinatie, atentat, etc, in ultima vreme, se "gaseste" si cate un romanas neaos dac liber pe acolo....sa agite, sa fie "in zona", etc....
Nu e de mirare, apropos de Trump-isti, ca si pe aici, pe HN e plin de ei, scuipa la aproape fiecare articol cu venin si infiereaza asa-zis-ul neomarxism, invoca conspiratii pro lgbtq, vorbesc de dictatura corectitudinii politice, soros, reptilienii, masonii, bla bla, in fine, traiesc in bula lor in care au o realitate paralela si toate aceste fictiuni acolo sunt adevaruri infricoasatoare, certitudini impotriva carora trebuie sa lupte...deja e un fel de religie, ca par a fi o secta dupa cum se exprima si refuza orice clarificare, discutie cu argumente...
..
ak33 [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 22:57
+14/18
Dacă e nevinovat va fi eliberat
Care din forumisti o fi?!
Filbert [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 23:03
+15/23
animatron, newlook, AliKimiku, mazeta, marc.andre , A.Corneliu, etc.? Eu cred ca-s toti la un loc, de fapt...
Pentru ca nu ai citit articolul, doar titlul....
imi_pasa_de_romania [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 23:21
+18/30
... iti voi sumariza:

1. Florea are la activ o arestare și o condamnare pentru acuzații de deținere a armelor în 2014

2. Florea, despre care se credea că este responsabil pentru amenințările online

In SUA daca zici ca omori pe cineva, mai ales daca ameninti oficiali, nu asteapta nimeni sa vada daca ai tupeu sa apesi pe tragaci sau nu. Te ia pe sus.

3. Unele dintre postări ar fi vorbit despre organizarea unei caravane armate pentru a se îndrepta spre Washington D.C. în urma protestelor care au dus la moartea a cinci persoane,

Chiar si dovezi indirecte, cumulate cu alti factori, tinand cont de istoricul persoanei, predispozitia, caracterul, profilul psihologic si tendinte violente dovedite pot fi suficiente sa te inchida mult si bine.

Tu poate esti obisnuit ca in Romania sa te vad pe strada, sa te iau la bataie si daca ma scuipi te dau in judecata la CEDO si cer daune. Si cand vine politia aici le explic ca te-ai impiedicat si ti-ai pierdut echilibrul si ai aterizat in pumnul meu in mod repetat si asta e. Si scap.

Eh acolo nu e asa. Nu tupeul conteaza la ei. Ci legea. Lege care, poti fi cel mai corupt parlamentar din istorie si doar din principiu nu o sabotezi. Iar asta e pentru ca ei nu au comunisti la putere. Nici Trump cat e el de rusnac si xenofob nu a avut tupeu sa umble la legile justitiei.
Cand era BLM nu era insurectie?
Miky60 [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 23:39
-14/26
Atunci toti stangistii marxisti leninisti laudat marsurile si violentele BLM, desi aceste marsuri tipau sa nu mai existe politie si asa ceva se intamplase in Seattle cand practic era liber de politie.
Atunci nu era insurectie?
glumesti...
John_Re [utilizator], Joi, 14 ianuarie 2021, 0:38
+12/18
nu-i asa?
Chiar ai de gand sa compari mere cu pere?
imi_pasa_de_romania [utilizator], Joi, 14 ianuarie 2021, 1:04
+11/27
Serios acum... acolo nu a iesit unul in strada sa zica "dati foc la oras". Acolo politistii au fost "pro-activi" si a fost cireasa de pe tort. Plus ca nu erau conspiratii ca aici ca se fura voturi cu orice echivalent vrei. In schimb multi bagau conspiratii impotriva BLM ca se va "instructa" femeia alba sa iubeasca doar negri si alte aberatii d-astea de la minti inguste si bigoti cretini.
Haha
imi_pasa_de_romania [utilizator], Joi, 14 ianuarie 2021, 1:04
+10/16
Explica de ce nu am mai vazut pe cativa dintre ei. Sau or fi prin vacanta in Patria Mama Rosie. Sau la raport.
nu a iesit unul in strada ???
Ike [utilizator], Joi, 14 ianuarie 2021, 4:03
-7/19
BLM:
- What do we want?
- DEAD COPS!
- When do we want it?
- NOW!

https://www.youtube.com/watch?v=dj4ARsxrZh8&ab_channel=TomDiLello

https://www.youtube.com/watch?v=b-dr_IhQu-I&ab_channel=PigMine6


https://www.youtube.com/watch?v=BR2rxI8hMGI&ab_channel=Newsy
hehe
transpenibilus [utilizator], Joi, 14 ianuarie 2021, 8:05
+12/14
Tot asa nu exista nici o dovada ca nu esti rus.
nu glumește
nahir [utilizator], Joi, 14 ianuarie 2021, 8:16
+10/14
așa e el, mai bătut de soartă.
n-ar fi
nahir [utilizator], Joi, 14 ianuarie 2021, 8:17
+9/9
excluși să fie trimiși la reciclare în Siberia.
Oare a fost o insurectie ?
Cugetator [utilizator], Joi, 14 ianuarie 2021, 11:09
-10/14
Pe 6 ianuarie 2020 , un grup de cateva sute de partizani ai lui Trump, format si din oameni ciudati si din oameni relativ violenti , au invadat destul de usor Capitoliul, extrem de nemultumiti de lipsa de investigare a alegerilor celor mai conroversate din istoria SUA. Urmarea a fost evidenta distrugere politica a presedintelui Trump. Foarte ciudat este si va ramane asa ,ca inr-un oras in care a invins usor Biden si in care circa 70% din populatia sunt negrii, deci potentiali partizani ai BLM , nu s-a manifestat si pro Biden. Nu cumva numai votanti oameni ,pot manifesta chiar anarhic, iar votantii plicuri prin posta ,niciodata !
Minciuni
enache22 [utilizator], Joi, 14 ianuarie 2021, 12:29
+8/12
Au fost ele mai corecte alegeri din istoria SUA. Lor doar nu le-a convenit rezltatul si s-au rasculat.
Cred ca noaptea
soundtrack [utilizator], Joi, 14 ianuarie 2021, 20:35
-3/5
adormi la vulpita si cnn!