1 € 1 USD marţi 20 apr 2021
Versiune
Mobile
hai romanicaaa
DiDiRo [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 11:19
+11/17
ca putem
vai dar ce incompatibilitate
codo [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 11:19
+17/19
Domnu ministru, poate gasiti vreo cale extraordinara de atac, ca tot aparati urbea si ati vrut sa fiti primar.
Inteleg ca domnul epure a fugit de ipoteza autodeposedarii de viloi, dar nu inteleg de ce nu s-a abtinut sa faca parte din completul de judecata.
E?
EuInsumi [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 11:22
-10/14
Cum e? Desfiintarea sectiei speciale de ancheta a magistratilor mai e de actualitate acum?
Da, Justitia independenta in actiune :))
CezarN [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 11:24
+12/14
Nu stiu cine a inventat sintagma asta cu "independenta judecatorilor", insa nu un om cinstit. Ei trebuie sa raspunda in fata cetatenilor. Or, si sunt cea mai decuplata institutie a statului de sursa de legitimitate si de putere primara care este votul popular. Nici macar sefii ICCJ sau marilor Parchete nu sunt alesi prin vot popular, ce sa mai vorbim de CCR care aproape cu fiecare decizie adauga in draci la Constitutie.
Este ca si cu autofinantarea Bancii Nationale sau ASF sau ROMATSA. Sau ca notarii.
Gestioneaza cate un monopol acordat de stat(e usor de facut bani cand ai monopol, nu?) si apoi vin si zic ca ei se autofinanteaza, ca nu iau bani de la buget, cat de capabili sunt ei, vezi Doamne.
Dealtfel, nici nu stiu daca un jedecator ca cel despre care se face vorbire in articol are nevoie de bani de la buget. :) De la buget are nevoie doar dupa ce se pensioneaza, ca nu le mai dau mafiotii si pensii speciale asa ca iau de la noi.
pai?
bancheru83 [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 11:25
+3/3
cum altfel?....
„Justiție”
Hugh [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 11:25
+15/15
Nu pentru o astfel de justiție am ieșit de atâtea ori în stradă.
Genul ăsta de judecători, plătiți în avans de infractori, sunt cancerul societății. E imposibil să existei instituții puternice și stat de drept câtă vreme asemenea inși rânjesc oamenilor în față și trec sfidători mai departe, spre pensiile uriașe care-i așteaptă. Că de vreo „apăsare a conștiinței” nu cred că vor suferi vreodată...
nici nu e conflict de interese
liviu_ [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 11:29
+12/14
da ce conteaza?! e judecator domne... astia nu raspund in fata legii ca muritorii de rand!!!

eu cand aud retrocedari inteleg coruptie... in cea mai mare parte cel putin!

acu 20 de ani ultimii ani de recrutare, recrutarea la sectoru 3, cladire in centru, 2 etaje + subsol parca , acolo se facea recrutarea. curte etc....
arata DEPLORABIL! era mucegai in camera unde vb cu psihologul etc...
se chinuia lumea sa o renoveze de ANI !!!

e la un moment dat s-a reconvat... cand era in proces de retrogedare... la 2 luni dupa ce s-a renovat a si fost retrocedara definitiv.... cred ca "amaratu" care a primit casa si-a ales si gresia si faianta...
nici nu vreau sa ma gandesc ce spagi au fost acolo....
mda
..13 [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 11:32
+7/7
Se intelege mai bine de ce s-a dat aceasta solutie in dosar...
auzi newlook si ceilalti
liviu_ [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 11:33
+9/15
aparatori ai hotilor care injurati dna...
hai sa va aud ce scuza penibila gasiti in apararea acestui corupt... pardon judecator!

PS: imi place ca atunci cand completu de judecata nu era specializat pe coruptie (o gaselnita ordinara ca sa mai scape din infractori) gata neconstitutionala, dar e perfect constitutional si legal sa judeci un proces in care esti DIRECT IMPLICAT !!! (ma rog si ccr au judecat constitutionalitatea impozitarii pensiilor lor deci...).
PPS: dragi postaci pesedisti, ceea ce nu intelegeti voi (pt ca voi nu ganditi, voi indepliniti ordine) e ca nu procurorii strica justitia, ci judecatorii, si daca ati stii ce magarii ORIBILE fac tovarasii judecatori (si sunt si platiti pt asta), daca nu ati avea boli psihice GRAVE v-ati potoli din a-i mai apara!
pedeapsa
soloman [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 11:34
+10/12
ingropat de viu
Super tare
mirceapanait [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 11:35
+14/16
E ca si cum l-ai pune judecator pe Pablo Escobar :))
romania
fghr [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 11:35
+7/9
este o tara fara speranta din pacate....calcat pe cap ar merita acest domn judecator
incep sa cred cin ce in ce mai mult...
liviu_ [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 11:35
+13/15
ca diferenta intre un judecatori cinstiti si unul corupt este aceeasi ca diferenta dintre un unicorn si un cal: primul nu exista!
Justificarea sentintei
Jegul Cristian Ioan [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 11:36
+14/16
"Inculpatul a furat, dar mi-a dat si mie un teren. Trebuie sa fie achitat!"
Deci cum se spune..
dandra [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 11:38
+9/11
ca de la un interlop la altul, in familie.

Foarte frumos ROmania, sunt mandru de tine.
ce urmeaza
zot [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 11:42
+14/14
va iesi la pensie, cu o pensie speciala de peste 10-15000 lei/luna, care va fi platita de romanii care muncesc cu salariul minim, si asta pentruca nu a vrut si
nu a respectat legile tarii;
concluzie: se acorda pensie speciala ca sa respecte
legile, iar el va primi aceasta pensie desi nu le-a respectat; si cate sute (mii?) sunt in aceasta categorie.
Si o sa aiba si pensie speciala...
BIM15 [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 11:44
+14/14
Ce jigodii, le platim din taxele noastre salarii mai mult decat decente iar ei sunt mana in mana cu infractorii si beneficiaza direct de pe urma furtului. Pentru cazuri d'astea, pe langa condamnarea penala cu executare, ar trebui retragerea dreptului de practica si anularea tuturor beneficiilor, inclusiv pensia aia speciala!
ca doar nu a fost mituit judecatorul si nici nu e
hopsinoi [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 11:49
+8/8
in conflic de interese, asa cum e CCR cu pensiile speciale (pardon furtul national).
apăi
Mazeta [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 11:51
-3/15
Domnu ministru al Justiției este chiar fostu avocat al lui Radu Mazăre.
Poate aude și ministrul Justiției!
Tutea [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 12:18
+8/8
Românii trebuie să înțeleagă faptul că singurii vinovați ai dezastrului în care se îneacă România, de 31 de ani, sunt judecătorii corupți! Vinovăția politicianului, militarului, doctorului, inginerului, economistului, dascălului, preotului, muncitorului, arendașului, proxenetului, dealerului de droguri etc. este stabilită doar de un judecător sau de un complet de judecători. Marii delapidatori ne rânjesc din paradisuri fiscale sau din bolizi de lux, infractori notorii ne sfidează aruncând cu bani în stânga și în dreapta, văzându-și nestingheriți de afaceri, politicieni puși în slujba unor puteri străine își văd liniștiți de viață... timp în care unii judecători dau amânări și condamnări pe bandă rulantă iar averile le cresc,
în mod inexplicabil, aproape peste noapte. Poate reușiți, domnule Stelian Ion, să faceți ceva pentru eliminarea din sistem a acestor... "magistrați".
Bravooo
marcelp55 [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 12:22
+4/4
Propun să fie premiat și să i se dubleze salariul și pensia specială !!!
Nu eram la curent
AntonH [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 12:24
+2/4
Uite cum se leagă multe. Nu știam, dar asta explică unele lucruri.
Sectia Speciala e inutila, se vede si acum
Kivek [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 12:25
+17/17
daca sectia speciala ar fi fost creata cu un scop nobil astazi acel judecator era cercetat
Ieftin
D.M.A.Gogu [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 12:44
+4/4
Cum se vede, iesi mai ieftin daca iti cumperi judecator decat sa iti angajezi avocat...
Secția specială...
fdaniel [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 12:48
-1/5
Încep să cred că Secția Specială nu era chiar așa o prostie ...
Fara penali
VOX. [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 12:59
0/2
Cand va veni usereul la putere, n-o sa mai fie asa...
Vezi Predoiule..
DomnuTrandafir [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 13:07
+3/3
Ca Justiția e varza!
De ce te-o fi lăudat Iohanis?
Nu stim.
Dar e praf domeniul tau de Inactivitate!
aristocratia judecatorilor loveste din nou
Elshazzar [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 13:12
+4/4
de ce? pentru ca ei pot
bine, in cazul de fata nici faptul ca actualul ministru a justitiei e un fost avocat de-a lui mazare nu ajuta prea mult
tara faradelegilor!
comentacu [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 13:14
+3/3
Inca un episod din istoria contemporana a Statului Mafiot Social Democrat Romania.
Decizia trebuie anulata, procesul reluat iar judecatorul luat si le intrebari, eventual pensionat. Ideal retras la Rahova dar asta deja nu e in ADN-ul de hoti al romanilor.
crede cumva
nahir [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 17:26
+2/4
cineva că constănțeanca pesedistă Adina Florea îl va lua la cercetat pe judecătorul constănțean epure, cel cu teren retrocedat de pesedistul mazăre?
e foarte
nahir [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 17:27
+2/4
de actualitate. Ți se pare cumva că constănțeanca Adina Florea s-a autosesizat?
prea
nahir [utilizator], Miercuri, 20 ianuarie 2021, 17:34
0/0
puțin.